Kilka słów o mnie

Od zawsze wokół mojej rodziny i mego życia przewija się Kotlina Jeleniogórska. Tu po wojnie po wyjeździe z Tarnobrzega zamieszkała moja mama, tu poznała mego tatę (pochodził spod Stanisławowa) który miał za zadanie kontrolować jako biegły księgowy Jej pracę. Wprawdzie stąd wyjechali do Wrocławia aby mnie tam począć... Pierwsze w 1957 roku moje kolonie letnie były w Cieplicach przy ul. Leśnej. Pierwszy obóz sportowy w 1969 roku przed Igrzyskami Szkolnymi w Szczecinie był w SP nr 12 przy ulicy Grunwaldzkiej - był to obóz szermierczy, bo działałem wtedy w sekcji szermierczej AZS Politechnika Wrocław z fechtmistrzem Adamem Medyńskim.

Podziel się z innymi

| |

Ciekawe czasy

2017-07-20 19:48
Od 1967 roku od kiedy wszedłem w dorosłe życie zdając maturę toczy się ono dla mnie i nie tylko w "ciekawych czasach". Marzec 1968 roku dał mi poznać bliżej co to "władza ludowa", jak smakuje gaz łzawiący rozpylany na Świdnickiej we Wrocławiu. Grudzień 1970 to docierające do Wrocławia wieści z Gdańska i Szczecina. Wtedy zamknięto Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego, Adama Michnika... W marcowych wydarzeniach udział wzięła inteligencja i studenci, a grudniowych robotnicy Wybrzeża. Nie było wspólnego społecznego zrywu więc "władza ludowa" mogła zdusić jedno i drugie. Czerwiec 1976 niejaki premier Jaroszewicz zapowiada podwyżki cen na podstawowe artykuły żywnościowe "dla dobra Polaków". Wybuchają zamieszki w Radomiu, Ursusie, Płocku. Władze brutalnie dławią te zamieszki ale z podwyżek się wycofują za to wprowadzając kartki na cukier. Tak, tak - kartki zostały wprowadzone za Gierka "kiedy Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej". Rozpoczęły się represje wobec robotników tych protestujących miast. Tu "władza ludowa" się przeliczyła bo nagle wyrósł jej Komitet Obrony Robotników. Wśród założycieli Komitetu byli Jan Józef Lipski, Wojciech Onyszkiewicz, Jace Kuroń, Antoni Macierewicz, ksiądz Jan Zieja. Silnie działali Halina Mikołajska, Stanisław Barańczak, Bogdan Borusewicz,Adam Michnik i wielu innych. Wspierali oni na różny sposób rodziny represjonowanych. Wielu z nas wspomagało te działania materialnie. Pojawiła się bibuła z której można było się dowiedzieć co się w Polsce działo. Działaczy KOR spotykały represje z zamykaniem włącznie.
W 1980 roku nagle w lipcu w Świdniku i Lublinie rozpoczął się protest który powoli rozlewał się na inne części kraju. W Gdańsku Wolne Związki Zawodowe zainicjowały strajk w stoczni przeciw zwolnieniu Anny Walentynowicz i Lecha Wałęsy. Przywódcami tego strajku byli Bogdan Borusewicz, Jerzy Borowczak, Bogdan Felski. Gdy na teren stoczni powraca Lech Wałęsa on zostaje przywódca strajku okupacyjnego który powoli rozlewa się na inne zakłady wybrzeża. Strajk solidarnościowy się rozrastał, przyłączały się do niego kolejne zakłady z całej Polski. Rząd rozpoczął rozmowy a strajkujący powołali grupę ekspertów z Tadeuszem Mazowieckim, Waldemarem Kuczyńskim, Jadwigą Staniszkis, Bronisławem Geremkiem, Andrzejem Wielowiejskim,... W końcu podpisano porozumienia sierpniowe w których strona rządowa zgodziła się na wolne związki zawodowe. Rozpoczął się proces tworzenie wspaniałego solidarnościowego ruchu... Festiwal solidarnościowy trwał aż do 13 grudnia gdy WRON z Wojciechem Jaruzelskim ogłosił stan wojenny zamykając rzeczywistych przywódców tego ruchu. Część działaczy działała w ukryciu aż do momentu gdy władze zgodziły się na rozmowy okrągłostołowe. Nie przypuszczały gdy zgodziły się na częściowo wolne wybory, że sytuacja wymknie im się z rąk i powoli obóz posierpniowy przejmie władzę w Polsce. I tak w ramach systemu parlamentarnego, przy trójpodziale władzy następuje przemiana Polski z kraju zniewolonego w wolny. Spieraliśmy się, dochodziło do różnych ostrych momentów ale wszystko w ramach parlamentarnych działań.
Teraz gdy może zostać zakłócony trójpodział władzy, gdy wszystko jest w rekach jednej partii nie wiadomo co będzie dalej! Czyżbyśmy znowu zaczynali żyć w zbyt ciekawych czasach...

Komentarze

solidaruch @ 78.88.139.*

wysłany: 2017-07-20 21:23

Wczoraj na Komisji Sprawiedliwości opozycja dostała obuchem w łeb

Poseł Piotrowicz nie wymyślił prochu, poseł Piotrowicz zastosował manewr PO z grudnia 2012 r. kiedy to jednym głosowaniem PO odrzuciło 6 tys. poprawek Ruchu Palikota.

Tak samo było w 2013 r. kiedy PO odrzuciła 999 poprawek Solidarnej Polski w sprawie OFE. Opozycja chcąc uniemożliwić procedowanie ustawy o SN zgłosiła ponad 1300 poprawek, mając nadzieję, że procedura tak się przedłuży, że uniemożliwi to uchwalenie ustawy o SN.

Harcownicy ci co zawsze, próbowali różnych sztuczek, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt od Ryśka. Ściągnięto również Przewodniczącego KRS. Poseł Gajewska bawiła się światłem co chwilę je wyłączając, ale cała ta obstrukcja nic nie dała.

Przewodniczący Piotrowicz zastosował manewr PO-PSL z poprzedniego sejmu i wszystkie poprawki opozycji odrzucił.

W youtube są filmiki z obrad Komisji i można zobaczyć jak zachowywała się hołota z totalnej opozycji i jej niektórzy przedstawiciele w tej komisji.

Opozycja dostała obuchem w łeb co można było zobaczyć na dzisiejszym wznowionym posiedzeniu sejmu a zwłaszcza zachownie Myszki i Lubnauer i posła Mieszkowskiego, który za swoje zachowanie został wykluczony z obrad.

Nowoczesna dostała zadanie harcowania i stara się z tego wywiązać jak najlepiej.

PS: Nie twierdzę że ktoś gdzieś działał zawsze właściwie, że poprzednie ekipy to były aniołki, ale na Boga! To że ktoś zabijał nie oznacza, że ja mogę, że jestem usprawiedliwiony. To ze ktoś stosował w pewnym zakresie nepotyzm nie oznacza, że ja też mogę tylko swoich! Miała być "dobra zmiana", a jest w odbiorze jeszcze gorsza patologia.

do solidarucha @ 109.241.187.*

wysłany: 2017-07-20 21:41

PiS to kołchoz bis. No i "solidaruch" myśli jak typowy kołchoźnik. On nawet nie myśli, bo za niego myśli przewodniczący kołchozu i jego akolici, z których to wypowiedzi robi kopiuj/wklej. Jemu nie potrzebna Konstytucja, sądy, wole media. On wie, że przewodniczący kołchozu wie najlepiej. Dostał 500+( a teraz już je oddaje bo inflacja i kolejne podwyżki energii, wody) i jest happy. Mierny, bierny ale wierny kalsyczny kołchoźnik. JUŻ NIEDŁUGO.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-21 01:33

Panie Kazimierzu warto wracać do historii. Przed wojną prezydent Ignacy Mościcki postrzegany był jako osoba sterowana przez Piłsudskiego – przez przeciwników sanacji nazywany był „lokajem Piłsudskiego”, a np. premier Bartel znany był z cytowania ludowej piosenki o słowach: „Tyle znacy co Ignacy, a Ignacy g… znacy”. Z kolei Adam Ciołkosz na wiecu w Tarnowie 4 marca 1929 miał powiedzieć, że w Warszawie krąży powiedzenie, iż „prezydenci RP nie mają szczęścia, ponieważ jednego zastrzelono jak psa, drugiego wypędzono jak psa, trzeci słucha jak pies”[
Trzeba przyznać, że teraz mniej się dworuje z władzy. Kiedyś ludzie byli biedniejsi i komputerów nie było.

wydoilzawiłazPO @ 94.254.240.*

wysłany: 2017-07-21 07:17

a ja w 1983r dodałem kredy na swoją działalność gospodarczą w wysokosci 1.300 000zl na 12 lat do spłacania z odsetkami na 3%ale musiałem w 1989 roku wystrzegać w grudniu wszystko by dodać dług bo bym skończy jak Lepper.Ponownie uwierzyłem w odradzanie się"wolnosci" dopóki mnie ta "wasza wolność"nie wydoiła.Za sprawą takich"budowlańców urzędniczych leni i rabusi"w polskich urzędach.Pan panie Piotrowski pierwszy wice prezydencie pokazales mi 8marca2003 roku "paluszek do góry".Góry przeniosłem ale TAKIEJ władzy złodziei i łapówkarzy to jajestem za "taczkami do wywiezienia wraz z jeleniogórskimi sędziami" policzcie ilu prywaciarzy zniszczyliscie szubrawscyżydowscy.Nawet plunąćpanu w twarz to mi szkoda mojej śliny bo jest cenniejsza niż wasze ustawy rozpiździajskie.byłow PRL453ustawy i prawo działało teraz multum i wielkie G....

PS: W marcu 2003 roku nie byłem związany służbowo z urzędem miasta! Dziękuję za awansowanie mnie bo nigdy pierwszym wice nie byłem. Daję przy tym radę aby popracować trochę nad stylem i nad ortografią bo te teksty czasami czytają młodzi i mogą nabrać złych nawyków.

lkk. @ 78.8.35.*

wysłany: 2017-07-21 09:52

Tak się własnie zastanawiam, bo przecież ten zły PIS realizuje tylko swoje obietnice wyborcze. Czyli mówiąc że posiada pomysł na zmiany w państwie nie kłamał. Oj boli niektórych fakt że znalazła się partia która robi co zapowiadała. No i strach padł a nuż po wyborach oni też będą musieli ... bo przecież dotąd tego nie było. Pisze Pan o tym że Polska jest w rekach 1 partii a ja się pytam czyja to jest zasługa że tak właśnie się stało że tego nagle chciał lud po tylu latach rządów tej wspaniałej PO a wcześniej Unii Wolności? I czy naprawdę uważa Pan że ten kraj nie wymaga reform w tym reformy sądownictwa? Ciekawe jakie zapisy najbardziej są niezgodne w ustawach zwłaszcza porównując je do rozwiązań w krajach zachodnich. Zapis o możliwości odwołania sędziego SN która trzyma się łapami fotela pomijam bo chodzi o nie całkiem "uczciwego i niezawisłego" sędziego :) ot to kilka moich przemyśleń..

Piecyk @ 78.88.139.*

wysłany: 2017-07-21 10:57

Kopanie w barierki i ogrodzenia przed Sejmem i pałacem prezydenckim tzn. niszczenie własności miasta Warszawy jest chyba złamaniem obowiązującego prawa a co najmniej wybrykiem. Mandatów nie nałożono. Co na to prezydent Warszawy pani Gronkiewicz-Waltz której to mienie niszczono ?!!!!!

W łeb @ 83.30.148.*

wysłany: 2017-07-21 11:11

dostało 40 milionów Polaków w tym pisowcy .

W łeb @ 83.30.148.*

wysłany: 2017-07-21 11:12

.A wraca 1933 r jako oczywiście farsa ,bo kur**** trochę inny.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-21 15:01

Panie Kazimierzu, na początku muszę Pana przeprosić. Albowiem byłem przekonany, że Pan należał przez wiele lat do PZPR, z Pana ckliwej opowieści wnioskuję jednak, że był Pan legendą Solidarności, niezmiennie przywiązanym do ideałów wolności i demokracji. Proszę o wybaczenie.

Wszystko jest zatem OK oprócz jednego zdania:

"Teraz gdy może zostać zakłócony trójpodział władzy, gdy wszystko jest w rekach jednej partii nie wiadomo co będzie dalej!"

Nie jest prawdą, że reforma wprowadzana przez PiS zakłóca trójpodział władzy. Wręcz przeciwnie, ona wzmacnia, a nawet zaczyna realizować zasadę trójpodziału władzy, który dotychczas był zaburzony. Z zasadą trójpodziału władzy wiąże się także zasada mówiąca o tym, że poszczególne rodzaje władz powinny się wzjamnie kontrolować i równoważyć. Do tej pory panowała tu nierównowaga, ponieważ sądownictwo funkcjonowało jako swego rodzaju państwo w państwie: najwyższych urzędników administracji sądowniczej dobierano na zasadzie kooptacji. Myślę, że ta reforma zbliża nas do rozwiązań obowiązujących od dawna na Zachodzie, gdzie też sędziów KRS i Sądu Najwyższego wybiera bądź to prezydent, bądź minister sprawiedliwości, w każdym razie wpływ polityków nie tylko na organizację, ale i obsadę personalną tych gremiów jest spory. Nie widzę żadnych zagrożeń związanych z wprowadzeniem tej reformy.

Kojarzenie tej reformy z tym co mieliśmy w PRL-u, snucie jakichś czarnych wizji o rzekomych zagrożeniach dla demokracji, praworządności i wolności jest jakimś absurdem. Wręcz przeciwnie, te zmiany są koniecznym krokiem do tego, aby wolność, praworządność i demokracja zapanowały.

Jeżeli natomiast tzw. opozycja uważa, że jest inaczej i wzywa do gorących protestów przeciwko rządowi, posuwając się do gróźb i do przemocy, to jestem ciekaw, czy po zwycięskich wyborach koalicja Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej (a chyba już każdy widzi, że PiS niszczy kraj i z wygraniem wyborów nie będą miały te partie żadnego problemu) wykona tzw. rollback, czyli odwróci reformę - zniesie ustawy wprowadzone przez PiS, doprowadzając do stanu poprzedniego. Jeżeli tego nie zrobi, tzn. że wyborcy i sympatycy opozycji, którzy na jej wezwanie uczestniczą w protestach, okażą się frajerami. Cofnięcie tej szkodliwej, niedemokratycznej, niezgodnej z prawem i przybliżającej nas do III Rzeszy i ZSRS reformy będzie ich podstawowym obowiązkiem. Jeżeli tego nie zrobią, tzn. że popierają pisowską III Rzeszę i godzą się na funkcjonowanie państwa totalitarnego.

PS: Dawanie jako przykładu, że gdzie indziej jest inaczej bo oficjalna propaganda dała takie niepełne informacje jest nadużyciem, albo nie wgłębił się pan jak rzeczywiście jest naprawdę w państwach europejskich!Pan Duda przysięgał jako już prezydent na konstytucję i że będzie ją przestrzegał, a nie łamał. W wyniku wyborów parlamentarnych obecnie rządząca partia ma prawo do zmian w systemie działania państwa ale w granicach określonych przez obowiązującą konstytucję. Nie otrzymali większości w parlamencie na zmiany w konstytucji. PIS obecnie zawłaszcza wszystko a machiawelizmem jest zarzucanie obecnej opozycji ze nie daje żadnych propozycji. Daje ale wszystko bez dyskusji jest odrzucanych bez zachowania choćby pozorów dopuszczania do głosów... W moim podstawowym tekście przedstawiam swoje obawy. Zobaczymy czy zostaną one przez życie rozwiane!?!

PK @ 78.10.95.*

wysłany: 2017-07-21 15:34

Panie Kazimierzu, jak zwykle nadaktywni są PiSowscy trolle. Ale to tak jak z rzecznikiem Bochenkiem, który obawiając się nadmiaru miłości ze strony Suwerena zgromadzonego przed Sejmem udawał się do domu policyjną suką.
A te barierki, a te tłumy policjantów. Ale oni mają pietra choć działają tylko w imieniu i ku uszczęśliwieniu Narodu. Okazuje się jednak ów Naród głupim być i dobroci wszelakiej Naczelnika nie pojmować.

Czyżby znów potrzebować będziemy Wolnej Europy, BBC London i Głosu Ameryki? Ja mam jeszcze w piwnicy zabytkowy powielacz.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-21 15:38

Jak zwykle platfusowscy trolle szerzą idiotyczną i populistyczną propagandę o tym, że rząd PiS-u zagraża jakimolwiek wolnościom. Pytanie czy to tylko z czystego cynizmu czy z głupoty?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-21 15:48

Oto do czego nawołują nasi miłujący pokój, tolerancyjni obrońcy demokracji i praworządności:

https://pbs.twimg.com/media/DFMbwHxXsAIFYjm.jpg

"Wyjdź na ulicę, sparaliżuj miasto". A może jeszcze pobij posłów PiS-u, zabij Kaczora? Taka zabawa, ćwiczenie z tolerancji. PK pyta: po co barierki? Czego tak się ten Kaczor boi? Przecież do tej pory zabito tylko jednego działacza PiS-u, Marka Rosiaka. Gdyby zabito 50, to może obawy byłyby zasadne, a tak? Przecież widac, że ten rozwścieczony tłum, podjudzany przez pretorianów Michnika, który dyszy nienawiścią do Kaczora, któremu się wydaje, że likwidując go, obroni demokrację - jest zupełnie niegroźny, przynajmniej w mniemaniu PK. Jakim trzeba być cynikiem, jak gorąco trzeba pragnąć rozlewu polskiej krwi, żeby apelować o osłabienie zabezpieczeń, które chronią przedstawicieli najwyższych organów w państwie przed przemocą, przed nielegalnym zamachem stanu, który opozycja nam tu szykuje?

I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu ci sami ludzie publiczne modlitwy i marsze nazywali "podpalaniem Polski". Co za niebywały cynizm. Jest to tak żałosne, że aż szkoda komentować.

do Wieńczysława @ 78.10.95.*

wysłany: 2017-07-21 20:18

Szanowny Pan powtarza tylko propagandowe frazesy Kurskiego. Własne myślenie i analizy uległy całkowitemu wyłączeniu, a szkoda, bo może z Pańskiego punktu widzenia własne analizy byłyby ciekawe. Tak tylko napaść z nagonką przy absolutnym odcięciu od realnych uwarunkowań.
Drogi Panie, myli Pan pojęcia - miało być ulepszenie sądów, a stało sie tylko upolitycznienie. Też na "u", ale jednak to coś innego.

Proszę zwrócić uwagę, że nawet senackie centrum legislacyjne wyraziło swoje zastrzeżenia co do konstytucyjności własnie wprowadzanych udoskonaleń sądownictwa. Trudno jednakowoż przypuszczać, że Centrum owo z wrogów PiS i członków "totalnej opozycji" się składa.

Polecam włączenie własnego umysłu, to nie boli!

Wieńczysław @ 31.0.47.*

wysłany: 2017-07-21 20:42

Apeluje Pan o samodzielne analizowanie, ale sam polega Pan wyłącznie na opinii senackiego centrum legislacyjnego. Kto i wg jakiej procedury dobiera członków tego gremium? Od stwierdzania niekonstytucyjności jest Trybunał Konstytucyjny. W Pana przypadku nie polecam jednak włączania własnego umysłu, bo donikąd to Pana nie zaprowadzi. Polecam zajęcie się przystępniejszymi dla Pana rzeczami, np. obieraniem ziemniaków.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-21 20:52

Panie Kazimierzu, jeżeli uważa Pan, że PiS podaje nieprawdziwe informacje dotyczące trybu wyłaniania członków sądu najwyższego i gremiów samorządu sędziowskiego w krajach zachodnich, to proszę napisać - a widzę, że zgłębił Pan temat - jak to tam wygląda? Tzn. gdzie w tym co przedstawia PiS pojawiło się kłamstwo na ten temat? Niech Pan napiszę o tym trochę więcej, żeby też ludzie mieli więcej podstaw do protestu. Podstawy protestu nie powinny być mgliste i niepewne - niech one będą konkretne, klarowne, czytelne dla każdego - może nawet część tych, którzy zagłosowali na PiS da się przekonać! Nie wystarczy jednak napisać "PiS kłamie" - warto to pogłębić, wyjaśnić, dlaczego kłamie, na czym to kłamstwo polega.

Również co do niekonstytucyjności reform - też chciałbym wiedzieć - a nie jestem tak biegły zakresie prawa i praworządności jak Pan - z którym konkretnie artykułem Konstytucji ta ustawa jest sprzeczna?

W przypadku tak poważnej sprawy jak niszczenie państwa, niszczenie praworządności, niezależnych sądów itd. nie możemy ograniczyć się tylko do haseł. Każdy obywatel powinien wiedzieć, gdzie dokładnie zostały naruszone przepisy i standardy. Tutaj olbrzymia rola takich intelektualistów jak Pan czy PK.

DO : Wieńczysława @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-21 21:11

Nic nie rozumiem. Przecież : Intelektualista (fr. intellectualiste) – osoba, którą ce**** rozwinięta inteligencja (władza rozumienia, myślenia i rozumowania), szczególna zdolność do krytycznej analizy i syntezy, bogata wiedza (erudycja) ("człowiek o dużej kulturze umysłowej i osobistej"[1]); która powyższe cechy wykorzystuje do wykonywania zawodu ("zajmuje się twórczą pracą umysłową"[1]); która w życiu kieruje się raczej intelektem niż emocjami ("którego postawę ce**** przewaga intelektu nad emocjami"[1]), która stanowi autorytet publiczny. Intelektualista to zatem – w zależności od ujęcia – inaczej "erudyta", "naukowiec", "zimny myśliciel", "guru", ale także po prostu "przedstawiciel inteligencji".

do : Wieńczysława @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-21 21:21

Panie Wieńczysławie ! Nie obieraniem ziemniaków. To niebezpieczne, można się skaleczyć. Raczej skrobaniem .

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-21 21:46

Platforma Obywatelska zaproponowała ustawę, którą zamierza wprowadzić po zwycięskich w 2019 r. wyborach, według której, tym sędziom, którzy objęliby stanowiska w Sądzie Najwyższym w miejsce sędziów przeniesionych w stan spoczynku wynikiem decyzji ministra sprawiedliwości i prezydenta, groziłaby odpowiedzialność karna z pozbawieniem wolności do lat 3 włącznie.

Przecież to jest dopiero jakiś skrajny zamordyzm i już nie bubel prawny, ale potworek, który łamie jedną z kardynalnych zasad praworządności: "prawo nie działa wstecz". Czy to nie otwiera oczu sympatykom opozycji, że mamy do czynienia już nie tylko z hucpiarzami, ale po prostu bandziorami, którzy są gotowi niszczyć praworządność w imię obrony kasty sędziowskiej?

Karać sędziów za to, że byli sędziami, i to w momencie, gdy nie groziła za to żadna kara?! Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby PiS zaproponował tak barbarzyńską ustawę..

A tutaj cisza, wszyscy chwalą, popierają. I to rzekomi zwolennicy praworządności, którzy wychodzą na ulice w jej obronie! Niesamowite.

wydoiłzawiłazPO @ 94.254.245.*

wysłany: 2017-07-21 22:45

kazimierzu piotrowski chyba nigdy nie wniosłeś żadnej sprawy do sadów tuch jeleniog9rskiej kasty.Trzęsą się porcięta ,bo spraw sądowych przybywa wraz.z podpisaniem tej ustawy.Takich którzy nas okradli i oszukali zaczniemy osądzać w nowymSM.Ci co wyszli na ulicę.by robić Pucz oceniam na jedynkę w kulturze obycia zpolslimi obyczajami czyli chamy walczą o kasę na koniaczki i balamgi na koszt lodatnika niewolnika?Dobrze że nie oglądam tv bo milsze barany na hali niź w sejmie popaprancy unii wolności i solidarności grabieżczej.Ujta ujta pocalujta w zadek wójta!!!

miejscowy @ 78.88.139.*

wysłany: 2017-07-22 11:49

Język wroga trzeba znać, zwłaszcza ten TVN-owski. A ponieważ po informacji o poprawce prezydenckiej do ustawy o KRS na ulice wyległo samo dobro i natura tego dobra jest taka, że w każdej chwili mogło dokonać krwawego zamachu, to warto było popatrzeć, jak cała prawda całą dobę dygoce w oczekiwaniu. Głos ludu KODziarskiego już jest głosem narodu, a czego ten lud KODziarski chce? Aaaa, tego można się dowiedzieć tylko z TVN.
Taka na przykład Pani Ewa z siwym warkoczykiem, zapytana dlaczego protestuje, odpowiada: A bo oni wszystko nam zabierają. PiS wszystko nam zabiera. Teraz zabiera nam konstytucję, a jak zabierze nam jeszcze konstytucję, to już nic nie zostanie, MÓJ SYN JUŻ NICZEGO NIE BĘDZIE MIAŁ.
Pani Ewa nie ma na sobie charakterystycznego dla babć prominenckich drogiego mundurka od tego to a tego. Raczej przeciętna kobieta, nic nie wskazuje na to, żeby ona albo jej syn cokolwiek na reformie sądów tracili, więc?? Reporterka TVN przezornie nie zapytała, co to jest według Pani Ewy Konstytucja.

Podnoszą się po naszej stronie głosy, ze tym ludziom, którzy dziś protestują przeciw ustawom o KRS i SN należy dokładnie wytłumaczyć, na czym one polegają. Jak dokładnie? I od czego zacząć? Przecież to towarzystwo kompletnie niczego nie kuma! Wrzaśnie Schetyna, że PiS niszczy państwo prawa, a oni się tego nauczą na pamięć. Petru wybełkocze, że łamana jest Konstytucja a oni to zapiszą na karteczkach, żeby powtarzać i się nie pomylić!
Jak PiS zabierze nam jeszcze konstytucję, to mój syn już niczego nie będzie miał Oni nie mają najmniejszego pojęcia, czym jest Konstytucja. Pani Ewa z siwym warkoczykiem najprawdopodobniej myśli, że to jakiś towar, przedmiot, coś do zdobycia, ew. spieniężenia. Oczywiście wielce prawdopodobne jest, że Pani Ewa na obronie Konstytucji w jakiś sposób zarabiała. Ale aż taki skrót myślowy?
Młodzi ludzie wcale nie są mądrzejsi.
- Dlaczego protestujesz?
No bo to jest niedopuszczalne, co się dzieje.
- A co się dzieje?
. PiS łamie Konstytucję. I niszczy państwo prawa.
- W jaki sposób?
- No.. zawłaszcza państwo.
- A jak?
.. Łamie Konstytucję i niszczy państwo prawa.
Ale jak?
.

Nie wiem, co można z tym zrobić. Na powrót do podstawówki już za późno. Na jakiekolwiek olśnienia, nagłe uruchomienia TAKICH szarych komórek nie ma co liczyć. Reagują tylko na najprostsze, najbardziej prymitywne komunikaty. Zbiry nawołujące do rozprawienia się z rządem i z Prezydentem mogą zrobić z nimi wszystko, co chcą.
Mamy problem, proszę Państwa, i to nie od dziś. Nie muszę chyba dodawać, że na jakiekolwiek uczucia wyższe u ludzi z tak skonstruowanymi umysłami nie ma co liczyć. Przede wszystkim nie ma co liczyć na wdzięczność.

pokumajcie @ 83.7.254.*

wysłany: 2017-07-22 14:50

Połowa klientów sądu jest niezadowolona.Sąd nie jest do lubienia czy nie lubienia.Pisiacze trolle ,robią wodę z mózgu ludowi a on niestety ,wprawdzie tylko w jednej trzeciej Polaków kupuje.Jezeli sady poprawia prokurator stanu wojennego ,to to tylko świadczy o stanie szarych komórekk tych co go kochają.Paranoja.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-22 16:35

Konstytucja to cienka książeczka i każdy sobie może przeczytać treść poszczególnych artykułów. Jak napisano, ile kadencja sędziego wynosi, to tyle ma trwać. Ustawa o wymianie sędziów bo się wygrało wybory to "Ustawa o skazywaniu przeciwników politycznych o byle co i o organizacji nieprzegrywanych wyborów". Przez ostatnie kilkanaście lat przyzwyczailiśmy się, że co kilka lat zmienialiśmy partię rządzącą. Teraz wracamy do czasów stalinowskich. Wtedy mówiono "Urna wyborcza to taka szkatułka, wrzucasz Mikołajczyk wychodzi Gomułka", a u nas będzie "Urna wyborcza to taki plexi kawałek, że kogokolwiek wrzucisz to i tak wyjdzie Machałek". Czy tego chcemy?

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-22 16:38

Buniek, już nie chcę cię obrażać, ale powiedz mi - ile wynosi kadencja sędziego, o którym piszesz i gdzie to napisano? O jakich sędziach piszesz?

do wyżej @ 83.7.254.*

wysłany: 2017-07-22 17:04

Napisano jak byk art183pkt3 Konstytucji-pierwszego prezesa SN,powołuje prezydent na 6 kadencję.-tluku i łgarzu pisiaczy.Jak ci płacą za łgarstwa ,to nie udawaj ,że nie wiesz co łgarz.W tym punkcie podłokietki złamali Konstytucje a ci co głosowali za Jej złamanie staną przed TS.Martw się tluku o swojeg oprezydenta ,co tak go prezes wykołował.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-22 19:09

do : wyżej

A punkt 5 z tego samego artykułu 183 Konstytucji , tłumoku czytałeś ?

Poproś kogoś mądrzejszego, żeby ci ten 5 punkt przeczytał :

5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

I co cwaniaczku z tym TS ???

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-22 19:16

Tylko "zootechniku " nie pisz , że w punkcie 3 napisano: " jak byk " a w punkcie 5 - " jak krowa ".

No chyba, że jesteś byłym Prezesem TK o nazwisku na Rz.

BO on to wszystko mógł.

No, ale on był tym jedynym, " dotkniętym " " darem " bezpośredniego czytania Konstytucji z samej ...Konstytucji !

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-22 22:48

Skorzystam, nie bez uciechy, żeby napisać do Pana PK, bez pośrednictwa cenzora , czyli znowu Pana PK .

Panie PK, jak Pan chce " dyskutować " z Wieńczysławem , to więcej odwagi trzeba !

Trzeba było publikować jego posty na swoim blogu i próbować polemizować !

A u Pana deficyt odwagi, argumentów, tylko cenzura i chamskawe wycieczki osobiste, obliczone na brak możliwości riposty !

Żałosne zaczepianie Pana Wieńczysława na tym blogu, nie jest przejawem odwagi, raczej braku ... rozwagi.

Brakiem instynktu samozachowawczego.

A może nawet okazać się spektakularnym seppuku !

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-22 23:36

Dziękuję Panie Widz, że żeś uwolnił mnie Pan od konieczności tłumaczenia Buńkowi oczywistych oczywistości zapisanych w konstytucji.

A co do Pana PK, no cóż. Nic nie mogę na jego temat powiedzieć oprócz paru fajnych anegdotek. Na przykład taka:

W 2013 roku na jego blogu ktoś pisze o nagrodzie, jaką otrzymał znakomity polski poeta Wojciech Wencel. Ale ponieważ twórczość Wojciecha Wencla jest bardzo patriotyczna, to naszemu PK nie może się podobać. Jak więc PK mógł inaczej zaatakować poetę, aniżeli poprzez unurzanie go w jakichś swoich absurdalnych skojarzeniach z totalitaryzmem, tym czy innym? Przecież tylko do takich finezyjnych porównań i skojarzeń PK jest zdolny, broń Boże do żadnych logicznych wniosków. Tak więc stwierdził, że wiersze Wojciecha Wencla, których oczywiście nie przeczytał, przypominają mu wychwalanie Stalina i Lenina w czasach komunizmu, a dla przeciwwagi podał swoją ulubioną poetkę... Wisławę Szymborską. Która, jak wiemy, właśnie tego typu panegiryki na temat obu przywódców sowieckich pisała, m.in. określając bodajże Lenina "nowego człowieczeństwa Adamem".

Takim to właśnie intelektualistą jest nasz PK.

Bardzo miło też wspominam próby rozmowy z nim na temat matematyki. Proste zagadki matematyczne wywoływały w nim reakcję, która zdradzała kompletną nieumiejętność posługiwania się podstawowymi znakami matematycznymi. Nie chciałem więc już go męczyć. Niech on już sobie pisze co chce - w przekonaniu o własnej wybitności :) Po co się znęcać nad człowiekiem, który i tak już nic w życiu nie zrozumie i niczego się nie nauczy?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-22 23:38

Ruski troll nie jest w stanie obrazić Polskiego Patrioty, bo nie posiada zdolności honorowych.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-22 23:40

Zgadzam się, dlatego śmieję się z tego, co PK pisał o W. Wenclu

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-23 11:13

Art. 87. § 1. Z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku...
Zaczyna się demontaż. Po wygraniu wyborów mianowanie SWOICH sędziów (wg ustawy sędzią może być ktoś z tytułem profesora) i skazywanie za byle co prominentnych opozycjonistów (patrz Nawalny).

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-23 11:32

No tak, i ten artykuł ustawy jest jak najbardziej zgodny z Konstytucją - Widz przytoczył odpowiednie przepisy, które dokładnie przewidują w jakich okolicznościach, tj. np. przy zmianie ustroju sądownictwa, możliwe jest przejście sędziów w stan spoczynku.

Podkreślam, że sędziowie Sądu Najwyższego (oprócz I Prezesa) nie mają kadencji, więc mowa o "skróceniu kadencji" jest bez sensu i świadczy tylko o ignorancji.

Podobnie obawy o to, że Sąd Najwyższy, obsadzony "swoimi" sędziami (ciekawe którymi?) będzie "skazywał prominentnych opozycjonistów" - ja wiem Buńku, że pozazdrościłeś PK intelektualnej finezji i chcesz kompromitować się tak samo jak on, ale to wcale nie przyniesie ci chwały. Wręcz przeciwnie. Musisz wiedzieć, że Sąd Najwyższy nikogo nie skazuje, bo nie to należy do jego kompetencji.

tylko @ 83.30.247.*

wysłany: 2017-07-23 11:44

na cele polityczne ,pisiacze jełopy wciskają kit głupiemu ludowi.Senator PIS powiedział -moja cÓrka po przeczytaniu ,o tym ,że prezes SN jest wybierany na 6 lat ,to oznacza ,że nie można go wcześniej zwolnić.I ten przepis całą psychicznego wodza kraju ustawę pozwoli wrzucić do kibla.Narazie boszewija robi to co robi.Ale niedługo ulica bolszewię pogoni do UNA.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-23 11:47

Nawalny skazany przez SĄD NAJWYŻSZY ?

Ten " ziobrowy" , czy jeszcze ten " niezależny " ???

No nie, tego to nawet Urban Jerzy by nie napisał .

A dodatkowo, " kazali" , to " patrzę " na Nawalnego i nie wiem, co tu robi ten Nawalny !

Mogę tylko, przepraszając Pana Nawalnego, przypuszczać, że to jest takie automatyczne skojarzenie : Buniek jest " nawalony "!

Jak Messerschmidt, czy jak ruski tank ?

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-23 11:55

do : tylko @ 83.30.247.* No to pozwól, że ja ci coś docisnę do tego kitu, którego masz pełną głowę.

Kit ten ci wcisnął taki jeden Nadredaktor Adam i inni z GW, TVN24 itp.

Otóż Antka szwagra kolegi siostry z pracy wujek, zna faceta, którego to faceta kuzyn, ma psa , który PODOBNO podobnie odczytuje ten przepis, jak cÓrka mitycznego " Senatora PS .

Na wyspach Bergamutach, podobno jest ....

tylko @ 83.30.247.*

wysłany: 2017-07-23 12:27

Ten senator nazywa się Bobko.Oplacane kundle psiacze łżą jak bure suki.Opwiadaja mityczne bajki dla pisiaczego ludu .Do czasu ,i potem ,za co żyć, jak prezioe nie będzie miał kasy na płacenie za bzdury.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-23 12:33

A propos tego Nawalnego.

Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby, aby opozycja była w jakikolwiek sposób prześladowana. I nie jest. Ludzie sobie protestują ile chcą, nawet pod domem Kaczyńskiego, gdzie zastali kota obserwującego tych pajaców przez szybę. Nikt tych demonstracji nie blokuje. Policja - ochrania, zamiast bić i prowokować demonstrantów, jak to miało miejsce za poprzedniej władzy. Nie strzela też do nich, tak jak strzelała do górników w bodajże 2014 roku.

Ciekaw jestem co by pisali nasi wspaniali obiektywni komentatorzy typu PK, gdyby demonstranci dostali mandaty za protesty pod domem Kaczyńskiego. To już byłby ostateczny dowód na faszyzm i brutalne prześladowania opozycji.

Tymczasem:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,11037114,Mandaty_za_nielegalne_zgromadzenie_pod_domem_Tuska.html

Tak to własnie wyglądała "kwitnąca demokracja" w czasach Tuska.

A co do Nawalnego. Podkreślam, że gdyby naprawdę prześladowano opozycję - sam bym protestował przeciwko temu. Ale posłużę się cytatem z PK: "Żaden kraj nie wspiera rozwalaczy państwa".

O kim to PK tak mówił? O jakichś watażkach, którzy podpalają kraj, chcą dokonać zamachu stanu itd.? O Panu Kramku z Fundacji Otwarty Dialog, który pisze scenariusz majdanu? Nie! Mówił tak o ludziach z pisma Teologia Polityczna, którzy w ten oto sposób zagrażali państwu, że publikowali nieprawomyślne artykuły i książki na temat filozofii ustroju państwa. Tacy to rozwalacze państwa.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-23 12:53

POsłuchaj kojocie " tylko @ 83.30.247.*".

A z czego ty będziesz wegetował, jak Platforma przestanie ci płacić a i nawet Soros nie zainwestuje ani grosza w PO i Nowoczesną i w .... ciebie w rezultacie ?

Ten Soros to bystry facet, on nie będzie w nieskończoność inwestował w polityczne trupy i takie prymitywne trolle , jak tylko @ 83.30.247.*.

Idą nowe czasy, nie można tak dalej na rympał, tak jak ty.

Trzeba trochę inaczej, publika jest już inna , nie ma monopolu medialnego takich " krynic prawdy objawionej ", jak GW i TVN 24.

I to już nie jest " szczyt mody", żeby powtarzać bezrefleksyjnie " przekazy dnia GW", żeby być " Europejczykiem " ?

Można myśleć a to nie dla wszystkich jest komfortowa sytuacja .

Nie dla tych, których myślenie męczy i nie dla tych, którzy żyją z manipulowania ludżmi.

Ciężkie czasy dla " inżynierów dusz ", stąd wzniecany przez nich i wspierany przez " pożytecznych idiotów", kwik, obecnie przed sądami.

tylko @ 83.30.247.*

wysłany: 2017-07-23 13:06

To senator Bobko jest w PIS ,czy nie.?Niedługo .Bo go Jaro wyrzuci za mądrość córki.Nie macie argumentów.I napisza do prezesa aby wam przestał płcić.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-23 14:42

tylko @ 83.30.247.*To senator Bobko jest w PIS ,czy nie.? BREDZISZ i nie dbasz nawet o POzory rzetelności :

Gdzie czytać ?
Tutaj :
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1713476,1,senator-pis-zakwestionowal-zmiany-w-sadzie-najwyzszym.read

Tytuł : Senator PiS zakwestionował zmiany w Sądzie Najwyższym

Ale dalej, w tekście " stoi , jak byk " : Bobko jest bezpartyjny i jest parlamentarnym debiutantem.

Chociaż czytać, to mniej boli, niż myślenie , " kojocie platfonsowy" i póżniej robotę u Adama i Sorosa stracisz !

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-23 16:16

Nawet ruskie trolle muszą przyznać, że to jest coś. "Panie Prezydencie, i Polska, i „dobra zmiana” bardzo potrzebują w tej chwili politycznej roztropności, wierzę, że właśnie Pan ją okaże – pisze Rafał Ziemkiewicz. Publicysta tygodnika "Do Rzeczy" wskazuje argumenty, które przemawiają za tym, aby Andrzej Duda skorzystał z przysługującego mu weta." Ziemkiewicz dołączył do tych którzy pod sądami krzyczą: "Podła Zmiana Jest Załgana".

kazimierzp @ 83.7.251.*

wysłany: 2017-07-23 17:13

Wpisuję nie jako administrator mego blogu, ale dyskutant!;-) Nie usunąłem żadnego wpisu bo żaden nie przekroczył barier. Starałem się nie komentować pod wpisami (trzy razy chyba mi się zdarzyło) bo wychodzę z założenia że same wpisy świadczą o autorach, a ja jako zwykły człek mogę się mylić. Za jakiś czas spróbuję coś nowego, może odkrywczego choć nie wpadam w megalomanię napiszę.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-23 21:19

Nawet te prawdziwe niemiecko - ruskie , antypolskie, trolle muszą przyznać, że obecnie te wszystkie mendy, które chamsko obrażały jeszcze niedawno Pana Prezydenta Dudę , teraz skamlą : Panie Prezydencie - zawetuj !!!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-23 22:04

Pan Piotrowski ma rację - żyjemy w ciekawych czasach.

Wygląda na to, że z naszym państwem prowadzona jest jakaś wojna hybrydowa. Z najświeższych informacji, które docierają od świadków, wynika, że jakaś grupka rzekomych zwolenników reformy, "pisowców" itd. niejako w odwecie za demonstracje pod domem Kaczyńskiego postanowiła urządzić demonstrację pod domem Schetyny we Wrocławiu. Co to miało dać i jak to miało wpłynąć na postępowanie opozycji - nie wiem. Ale są informacje, że ta demonstracja wyglądała na czystą hucpę, ponoć wystąpił na niej niejaki pan Rybak - ten, który spalił kukłę Żyda we Wrocławiu. Przemówienia zamiast dotyczyć reformy sądownictwa zawierały głównie jakieś antysemickie kawałki.

Co teraz? Zapewne nic. To samo co zawsze - PK będzie mógł napisać następny felieton o tym, że Polacy, zwłaszcza ci głosujący na PiS, to antysemici, o czym świadczy wystąpienie tego podejrzanego typa. Zawsze, gdy toczy się jakaś gra o Polskę, albo przeciwko Polsce - wybucha wątek "polskiego antysemityzmu". Tak było np., gdy UB urządziło pogrom kielecki, aby można było odwrócić uwagę świata od sprawy katyńskiej poruszonej podczas procesów norymberskich.

Rząd PiS skutecznie niszczy mafie: vatowską, reprywatyzacyjną, walczy z korupcją. Na tym polu udało się zrobić wiele. Reforma sądownictwa umożliwi jeszcze skuteczniejszą walkę z patologiami. Tego obawiają się politycy PO i .Nowoczesnej, którzy dużo korzystali na symbiozie świata przestępczego ze strukturami państwa, w tym z tzw. wymiarem sprawiedliwości.

To co pisze PK dokładnie wpisuje się w te intencje. Stosuje on np. określenie "patriotyczna mafia". Według niego dopiero teraz, ci którzy walczą z mafiami, stanowią prawdziwą mafię. Im ktoś jest większym patriotą, im ktoś bardziej zwalcza patologię, tym wg PK gorzej. Bo o mafii reprywatyzacyjnej, o Amber Gold, o mafii vatowskiej to nie uświadczymy żadnego jego felietonu. Według niego prawdziwe afery w Polsce to: antysemityzm Polaków, SKOK-i i Rydzyk.

W ogóle cała tradycja polska, polski patriotyzm to dla niego zło. Świat PK to postawiony na głowie, świat całkowicie odwróconych pojęć. To, co jest dobre, jak patriotyzm, jest kojarzone ze złem ("mafia"), odwoływanie się do dobra szerokich rzesz zwykłych Polaków to "populizm", brzydota i tandeta w rodzaju "Klątw" i "Golgota Picnic" jest nazywane "sztuką" i "kulturą".

Przypomina mi się wypowiedź śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który na temat mrocznych lat stalinizmu, w których zdarzało się np., że UB przebierał żołnierzy AK w mundury SS i oskarżał o zdradę, mówił tak: "zdrajcy nazywali prawdziwych patriotów zdrajcami". Lech Kaczyński starał się wtedy przywrócić słowom ich właściwe znaczenie, oddać sprawiedliwość prawdziwym bohaterom, a napiętnować tych, którzy na to napiętnowanie zasłużyli swoimi zbrodniami.

PK robi wszystko dokładnie w odwrotnym kierunku. Pierwsze lata powojenne, nazwał on kiedyś "okresem podobnym do wolności" oraz stwierdził, że w 1945r. Polska odzyskała niepodległość.

Już nie chcę się rozpisywać, ile wtedy upłynęło polskiej krwi, tak że kojarzenie tego z jakąkolwiek wolnością jest jawną kpiną. Wspomnę tylko o obławie augustowskiej, która wydarzyła się dokładnie 72 lata temu - nazwana "małym Katyniem" zbrodnia sowiecka, w której zginęło ok. 600 żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Jako jeden z dowódców oddziałów sowieckich, które dokonały tej okrutnej zbrodni, zasłużył się płk Maksymilian Sznepf - ojciec dzisiejszego byłego ambasadora Sznepfa. Tego samego, który śle listy, w których ostrzega cały świat przed polskim antysemityzmem, który prosi inne państwa o interwencję, który ostrzega, że na Polskę trzeba uważać, że nie można z nią współpracować, że Polska stanowi zagrożenie, bo Polacy wybrali patriotyczny rząd.

Jak Państwo myślą, po czyjej stronie we wszystkich tych sprawach, które poruszyłem, jest PK? Kogo bardziej lubi, komu kibicuje, o kim napisze pozytywnie, a o kim negatywnie? O płku Sznepfie i jego ofiarach? O jego synu i o polskich wyborcach, którzy tak a nie inaczej zdecydowali? Jakie właściwie interesy reprezentuje PK, komu dobrze życzy, a komu źle i dlaczego? Jest to mocno zastanawiające.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-23 23:21

Klub Kukiz '15 nie poparł reformy sądownictwa i apeluje do prezydenta Dudy o weto. To kolejny dowód na tezę wybitnego politologa i analityka polskiej sceny politycznej PK, że Kukiz'15 jest przystawką PiS-u, a jego członkowie marionetkami w rękach Prezesa.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-24 00:42

Po pierwsze, dziękuję ruskim trolom za nieużywanie ruskiego na blogu pana Kazimierza. (Niemniej jednak, gdyby jakiś Rosjanin coś po rosyjsku otwarcie tu napisał nie miałbym nic przeciw temu.) Po drugie, panie Wieńczysław nie pluj pan zza węgła na pana Pawła. Pan Kazimierz i pan Paweł piszą pod swoimi nazwiskami i chwała im za to. Jeżeli chce pan używać tak ostrego języka to proszę pisać otwarcie i podpisywać te teksty swoim nazwiskiem. Wolę też aby pan pisało o sprawie, a nie wyrażał się brzydko o innych. Panie Wieńczysław, niech pan nie upraszcza historii. Po wojnie Polacy miele wiele sporów politycznych do rozstrzygnięcia i wszystkie strony używały przemocy. Wiele tych sporów było też jeszcze z czasów "sanacji". Były też spory prywatne w których wykorzystywano broń i władzę. Na to nałożyła się zmiana ustroju, która przecież też miała miliony swoich zwolenników oraz wsparcie sił zewnętrznych. Tu, na tym terenie dochodziło do wysiedlenia Niemców i zasiedlania obywatelami polskimi. Przecież wszystkich nie wysiedlono. Opisywanie historii tzw. "narracją patriotyczną" jest tylko zawłaszczaniem symboli i wspólnej historii przez aktualnie rządzących. Najbardziej boli, że młodym się miesza w głowach. Za tzw. "komuny" też tak robiono tylko brzydko mówiono o innych. W Wehrmachcie służyło 380 000 , jeszcze więcej w 1 i 2 Armii LWP pewnie ze 100 000 wstąpiło do UB i milicji. W PZPR było miliony ludzi. Jak policzy pan teraz potomków tych wszystkich Polaków to wyjdą ogromne liczby. Gdzie tu miejsce na jedną wersję historii, w którym jest jasne kto był dobry, a kto zły? Poza tym, co pan proponuje aby tym złym potomkom tych milionów zrobić? Już dziś tysiące Polaków zaczyna chodzić w koszulkach z napisem "Gorszy Sort" i innych określeń wziętych z wystąpień obecnie rządzących polityków . Co ciekawe, po użyciu określenia "kanalie" znalazłem w sieci określenie "gnido-kanalie" w stosunku do tych co używają tego pierwszego. Patrzący z zagranicy zauważają tylko, że teraz wszyscy jesteśmy kanaliami. Czy o to chodziło? Dziś panie Wieńczysław powinniśmy żyć dla przyszłości i proponować pozytywne myślenie. Wyciąganie tego co nas dzieli to Podłość. Ta podłość może prowadzić do Skundlenia. No i będzie naprawdę tylko Podłość i Skundlenie. Czy to jest Dobra Zmiana?

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-24 07:25

Platfonsowe Osły to najczęściej osobniki, które Rosjanie określają jako полезный идиот .

To tak Buniek w kwestii zaprzestania przez ciebie " dowciapnego " rozwijania skrótu PiS .

A podziękować to możesz mi, że nie rozwinę tutaj twojego nicka .

Nie trzeba , wszyscy czytający znają !

PS. O co ci chodzi w tym wpisie: Ruski troll nie jest w stanie obrazić Polskiego Patrioty, bo nie posiada zdolności honorowych.

Jest to prawda , tylko kto miałby być Polskim Patriotą a kto ruskim trollem ?

Ty Buniek Patriotą i to " Prawdziwym " ?

Przecież to żle " pachnie " :) :) :) !!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-24 08:15

Panie Widz, dla mnie identyfikacja kto jest ruskim trollem, a kto patriotą jest łatwa. Ruski troll w chwilach wzburzenia używa ruskiego. Patriota, to osoba, która chce by wszyscy razem dobrze żyli w naszym kraju. Na pewno, wyzywanie innych i czynienie wycieczek osobistych, nie służy rzeczowej rozmowie. Acha, jeżeli ktoś prowadzi jakąś działalność gospodarczą i jeżeli jeszcze zatrudnia innych to też jest to cecha patrioty. Wytwarza po prostu dobrobyt, a więc czyni nasze życie lepszym. Czy uważa pan wyzywanie i obrażanie innych za rzecz poprawiającą nasz dobrobyt?

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-24 10:41

Užitečný idiot !

To było po czesku, bo ja jestem czeski ??? troll ???

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-24 11:09

I jeszcze jedno , panie Buniek .

Opowiadanie , takich infantylnych mądrości : " żeby wszyscy dobrze żyli w naszym kraju " , podobnie jak : lepiej jest być zdrowym i bogatym , niż chorym i biednym " jest żenująco infantylne.

Po jaką cholerę w Polsce sądy i więzienia , Buniek ich przekona swoim ... przekonaniem , żeby żyli moralnie .

Jaka to oszczędność środków publicznych.

I jeszcze Buniek, patriota to nie ten, który chce , żeby dobre się żyło w kraju wrogom jego kraju czy wręcz okupantom .

Po drugie, samo tylko prowadzenie działalności w kraju i dawanie pracy ludziom nie stanowi patriotyzmu.

Trzeba spełniać , jeszcze kilka warunków.

Marcin P. , " polski przedsiębiorca " , " założył " Amber Gold....

I " oszukał " kilkanaście tysięcy ludzi, w tym tych , którym " dał pracę " !

Patriota ?

Według Buńka mógłby ???

do widza @ 83.27.30.*

wysłany: 2017-07-24 15:41

Senator BOBko startował na senatora z list PIS a dziś jest wiceministrem kultury.Mądrze przedstwil swoje propozycje,i jest mądry bo nie należy do PIS i prezio ,szalony,może mu zrobić kuku.Tylko szaleniec może wygadywać na przeciwników politycznych takie brednie ,jak to było ostatnio.Ale to nie mój a brożka ,a t ych co go otaczają i popierają.Bo bez dowodu oskarżyć kogoś o zabójstwo brata ,to liga państw operetkowych.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-24 17:35

Człowieku , co brzmi dumnie, odczep się od BOBko i mnie przy okazji. Zajmij się bredniami " szalonych opozycjonistów ", zanim PiS spowoduje, że drzewa przestaną dawać mleko !

logika @ 78.88.139.*

wysłany: 2017-07-24 20:30

Targowiczanie świętują, strzelają korki szampana, tylko co świętują? PAD wypatrzył idealną okazję na odebranie targowiczanom elektoratu. Cóż, chciał się zabezpieczyć na przyszłe wybory i zneutralizować przeciwników. Teraz zacznie formować swój ruch, a później na tej bazie partię.

Kapitan Schetino z resztą ferajny śmieją się od ucha do ucha, a nie widzą, że PAD uwiódł ich elektorat, a ich okręt zaraz na coś twardego wpadnie. Cóż, szach i mat, bo co? Zaczną krytykować PADa za zawetowanie ustaw PiS, czy dalej będą go chwalić, a tym samym przysparzać mu elektoratu i poparcia? Targowiczanie pokonali samych siebie.

Z drugiej strony jesteśmy my naród, suweren i nie podobają się nam gry w piaskownicy, szastanie dobrem Polski i Polaków, dla koryta i przyszłej reelekcji. Dla dobra Polski i Polaków PAD winien ustąpić z urzędu, podać się do dymisji. Proponuję PiS, aby mu w tym pomógł, wymyślił zastępcze referendum w sprawie odwołania PADa. Nie ma takiej opcji, jak referendum wprost, więc byłoby to referendum zastępcze, np., czy funkcja Prezydenta ma być analogiczna, jak w Niemczech? - tam Prezydenta powołuje parlamentarna większość. Czy w Polsce sędziów należy mianować, jak w Niemczech - tam obsadą stanowisk sędziowskich zajmują się politycy.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-24 21:32

No to jeszcze raz :

Užitečný idiot !

To było po czesku, bo ja jestem czeski ??? troll ???

PS. Wyjątkowo nie będę deszyfrował skrótu Buniek.

do Wieńczysława @ 78.10.95.*

wysłany: 2017-07-25 09:53

no i okazało sie , że Kukiz był na prawidłowej fali, bo szanowny Prezydent świetnie wywiązał się z przydzielonej mu roli pozyskania centrowców i Kukiz też, mimo
nacjonalistycznych i rasistowskich wypowiedzi prominentnych człownków, udaje liberała i wchodzi do bloku wokół Prezydenta.
Gra teraz jest następująca:
pani Premier zagospodarowuje Wieńczysławów i Widzów
pan Prezydent natomiast otwiera PiS na elektorat centrowy, który jest zawieszony w powietrzu, jako że ani z PiSem, ani z PO mu nie po drodze.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-25 10:45

Zgoda, Widz to troll.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 12:04

Kłaniam się .

Ilość państw na świecie , wg. Petru Ryśka, to " 130 parę ".

Ilość języków 6- 7 tysięcy.

I w każdym państwie i w każdym języku są " pożyteczni idioci ".

Czasami bardzo inteligentni i uczciwi ludzie.

Tylko baaaaardzo łatwowierni !!!

A ile to jeszcze języków do " odkrycia" i ile jeszcze moich trollowskich narodowości.

Ho , ho, ho ! WOW !!!

problem @ 83.7.225.*

wysłany: 2017-07-25 12:38

Czy milczeć albo zajmować się pisiaczymi jeopami i np. reżimową szczujnią.Otóż obywatele i młodzięż ,a nie jakaś szalona opozycja ,pogonila wodza do kota ,a by mogli go oglądąć protestujący.Za to ,ze nie masz argumentów ,prezio przestanie płacić Mleko się rozlało ..,Pokolenie JP2 i pierwszej Solidarności nie pozwoli odebrać wolności i wrócić do PRL.Bo zrozum ,tu już nie chodzi o śądy.W tedy zaczely się strajki o o chleb,a skończyły na 21 postulatach.A teraz,- pokumaj- i przestań bredzić.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 17:12

problem @ 83.7.225.*

Nie chce mi się.

Nie jestem Syzyf.

" A teraz,- pokumaj- i przestań bredzić. " !!!

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-25 17:45

"no i okazało sie , że Kukiz był na prawidłowej fali, bo szanowny Prezydent świetnie wywiązał się z przydzielonej mu roli pozyskania centrowców "

Bredzisz gorzej niż Kucharski. Jakiej wyznaczonej roli? Skąd ty możesz wiedzieć o jakiejś roli, która komuś została wyznaczona? Takim jesteś przenikliwym analitykiem? To są jakieś wyssane z palca bzdury i chore wymysły. W ten sposób wszystko można "analizować". Ja mogę napisać, że ty jesteś nasłany przez kosmitów, aby podburzać lud przeciwko rządowi. Albo mogę napisać więcej niż ty: że wszechwładny Kaczor nie tylko że zaplanował stworzenie centrowej partii prezydenckiej, ale też włada swoimi marionetkami z PO i .Nowoczesnej - dlatego te tak bardzo się kompromitują. Zawsze zgarną jakiś tam lewicowo-liberalny elektorat, ale przez swoją głupotę (w pełni zaplanową przez Kaczyńskiego) nigdy nie osiągną rezultatu pozwalającego wygrać wybory. Prezes świetnie to sobie wymyślił.

"i Kukiz też, mimo nacjonalistycznych i rasistowskich wypowiedzi prominentnych człownków, udaje liberała i wchodzi do bloku wokół Prezydenta."

Co za idiotyzm, już nawet poniżej poziomu PK. Ty też udajesz liberała, mimo swoich faszystowskich poglądów. Albo udajesz faszystę, mimo swoich liberalnych poglądów. Słońce świeci, mimo że niebo jest zachmurzone. Pomimo upału, nie ma wysokiej temperatury.

"Gra teraz jest następująca:"

Dziękuję, że mi mówisz jaka jest gra, bo sam tak przenikliwie nie potrafię tego przeanalizować.

"pani Premier zagospodarowuje Wieńczysławów i Widzów"

Ciebie już dawno zagospodarował Rysiek Petru ze swoimi sześcioma królami.

"pan Prezydent"

Najpierw było "kandydat Duda", potem "Duda", a teraz na 5 minut jest "prezydent Duda". Brawo.

"natomiast otwiera PiS na elektorat centrowy, który jest zawieszony w powietrzu, jako że ani z PiSem, ani z PO mu nie po drodze."

Sam jesteś zawieszony w powietrzu i dlatego wypisujesz takie farmazony. Nie będzie żadnej nowej partii. Ani prezydent Duda, ani Kaczor, ani Kukiz, nie są aż takimi idiotami by po doświadczeniach Solidarnej Polski, PJN-u, Gowina pakować się w jakąś "partię centrową". Nie ma żadnych podstaw do tego, bo wyborcy generalnie nie są rozczarowani PiS-em (w sondażach PiS ma prawie 40%), a ci tzw. "centrowi" i tak nie zagłosują na Dudę. To są jakieś rojenia i wrogie podszpety ludzi niechętnych reformom. Oj, chyba za dużo lektury niemieckich bulwarówek.


A moim zdaniem będzie tak: prezydent rzeczywiście zaproponuje własną reformę sądownictwa, tylko może dłużej mu to zajmie niż zapowiadał. Będzie to się sprowadzało do tego, że tam, gdzie w ustawach PiS-u było napisane "minister sprawiedliwości", tam teraz będzie "prezydent" (oczywiście w dużym uproszczeniu i z dużym przymrużeniem oka, żeby nie było, że jestem wybitnym analitykiem i chwalę się swoją wspaniałą analizą). PiS nie będzie miał wyjścia i skoro zależy mu na reformie, będzie musiał te ustawy zaakceptować, bo lepsze to niż nic. Prezydent wzmocni swoją pozycję, odkuwając się za 2 lata lekceważenia.

Ale prawdziwy kwik zacznie się przy następnych reformach: ustawie o jawności życia publicznego oraz repolonizacji mediów.

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-25 17:54

"Najpierw było "kandydat Duda", potem "Duda","

A w międzyczasie jeszcze "Adrian". Minie owo 5 minut i nadal będzie "Adrian". Do pełnego usamodzielnienia i uniezależnienia prezydent musi przyjąć ślubowanie od tych sędziów TK, którzy podobają się Rzeplińskiemu, przeprosić za łamanie Konstytucji, a najlepiej podać się do dymisji i poddać się dobrowolnie karze pozbawienia wolności. Wtedy odzyska honor i dobre imię, a ferajna z PO będzie mogła znowu reprywatyzować nieruchomości.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 17:55

do : Wieńczysława

A może tajemnica tej " analizy" jest prostsza , niż Pan sądzi ?

PK @ 78.10.95.* = do Wieńczysława @ 78.10.95.*

Albo zbieżność IP jest przypadkowa :), albo wpis " do Wieńczysława @ 78.10.95.*" popełniła " pomoc kuchenna " pana PK.

Chociaż , czy pomoc kuchenna byłaby tak ... ???

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 18:03

UPSS ... poprawność polityczna ponad wszystko !

Chociaż , czy pomoc kuchenna byłaby tak ... bardzo upolityczniona ???

Wieńczysław @ 176.58.22.*

wysłany: 2017-07-25 18:56

Sądzę, że zbieżność IP jest tutaj zupełnie przypadkowa ;)

Ale skoro już jesteśmy przy Kucharskim, to proponuję Państwu następujący eksperyment.

Otóż proszę o obejrzenie początkowego fragmentu pewnego filmu. Film dotyczy akcji "Wisła", ale nie to jest tutaj ważne. Ów początkowy fragment stanowi tekst autorstwa prof. Krystyny Kersten, znanej polskiej historyk, która wypromowała tak znanych naukowców jak prof. Jan Żaryn czy dr Paweł Kowal.

https://www.youtube.com/watch?v=0MwKQXztauk

Tekst ów dobitnie pokazuje, jaki charakter miały pierwsze lata powojenne. Prof. Kersten wyraźnie napisała:

"Wojna się skończyła, ale w Polsce nie zapanował pokój".
"Wojna się skończyła, ale Polska nie odzyskała wolności".

Tymczasem, Kucharski stwierdził kiedyś coś zupełnie innego, a mianowicie że:

1. Polska odzyskała niepodległość nie tylko w 1918, 1989, ale i w 1945 roku.
2. Okres pierwszych lat powojennych do sfałszowanego referendum można określić mianem "okresu podobnego do wolności".
3. Na potwierdzenie tych tez nie zamierza podać żadnych świadectw, dowodów, wypowiedzi uznanych historyków, ponieważ takich dowodów jest mnóstwo ("tysiące"), więc każdy łatwo może je znaleźć.

Za swoje podłe słowa, za tą jawną bezczelną kpinę z historii Polski i powtarzanie sowieckich bredni Kucharski jak dotąd nie przeprosił. Za to był uprzejmy w innej już wypowiedzi nazwać ministra Jakiego, który zatrzymał złodziejską (i zbrodniczą! pamiętajmy o Jolancie Brzeskiej!) reprywatyzację, "gnojkiem".

Jak by tego było mało, w jeszcze innej wypowiedzi, Kucharski stwierdził, że zdolność do przyznania się do błędów jest miarą inteligencji.

Czy wobec tego przyznał się on do braku inteligencji?
Jak Państwo w ogóle to oceniają? Do czego można to przyrównać? Czy jest jakaś granica bezczelności, arogancji, głupoty, hucpy?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-25 20:23

Do logika @ 78.88.139.* który napisał "Targowiczanie..." w sensie dla mnie absolutnie niezrozumiałym. Dlatego w celu edukacyjnym zamieszczę cytat z Wikipedii: "6 września 1792 w Brześciu nad Bugiem rozpoczęły się obrady generalności obu konfederacji - koronnej i litewskiej. 11 września dokonało się uroczyste połączenie obu konfederacji pod nazwą Najjaśniejszej Konfederacji Obojga Narodów. Akt ten pobłogosławił obecny na tej uroczystości pomocniczy biskup przemyski Michał Sierakowski. Papież Pius VI wystosował specjalne błogosławieństwo dla dzieła konfederacji targowickiej. Gorącymi zwolennikami konfederacji byli: prymas Michał Jerzy Poniatowski, biskup chełmski Wojciech Skarszewski, biskup żmudzki Jan Stefan Giedroyć, biskup poznański Antoni Onufry Okęcki, biskup łucki Adam Naruszewicz i biskup wileński Ignacy Jakub Massalski." Zatem, pojęcie "targowica" dotyczy spisku osób kościelnych przeciwko państwu Polska. Spisek okazał się skuteczny i Polska zniknęła z mapy. Dlaczego był spisek? Bo, w Polsce dochodziło do rozwoju idei oświeceniowych, zagrażających interesom duchowieństwa kościoła katolickiego (Konstytucja). Woleli zniszczyć państwo, niż utracić te przywileje. Przez okres zaborów "targowica" znaczyło tyle co zdrada narodowa. W 1918 roku o tym pamiętano i na sztandarach pisano "HONOR i OJCZYZNA", a poza tym uchwalono reformę rolną kosztem "dóbr martwej ręki" czyli kościelnych. Wtedy, nie udało jej się jednak wdrożyć i rolę kościoła w "targowicy" skutecznie zamazano. Były przecież inne problemy. W 1945 reforma została w końcu wdrożona i chłopi dostali ziemię. Teraz o tym już zapomniano. Szkoda.

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 21:04

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka


Konfederacja targowicka – spisek magnacki zawiązany w nocy z 18 na 19 maja 1792 w Targowicy (w rzeczywistości 27 kwietnia 1792 w Petersburgu), w porozumieniu z carycą Rosji Katarzyną II, pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 maja, uznany za symbol zdrady narodowej[1].
Geneza

Po uchwaleniu przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 pierwszej konstytucji ustrojowej, część wpływowej magnaterii nie zamierzała poddać się prawom ustanowionym przez tę konstytucję i 14 maja 1792 zawiązała w niewielkim miasteczku Targowicy na kresach konfederację, w celu jej obalenia. W rzeczywistości spisek został zawiązany 27 kwietnia 1792 w Petersburgu pod patronatem cesarzowej Katarzyny II, która od 1768 r. występowała jako gwarantka ustroju Rzeczypospolitej. Sam tekst aktu konfederacji zredagował generał rosyjski Wasilij Popow, szef kancelarii księcia Grigorija Potiomkina. Wzięli w niej udział magnaci: generał artylerii koronnej Stanisław Szczęsny Potocki jako marszałek konfederacji koronnej, hetman wielki koronny Franciszek Ksawery Branicki, hetman polny koronny Seweryn Rzewuski, generał Szymon Kossakowski i inni. Sekretarzem konfederacji został publicysta Dyzma Bończa-Tomaszewski. Dążyli oni do podziału państwa na samodzielne prowincje. Zwrócili się w tym celu o pomoc wojskową do cesarzowej Rosji, uzyskali ją i 18 maja 1792 na Rzeczpospolitą uderzyła 100-tysięczna armia rosyjska – rozpoczęła się wojna polsko-rosyjska.

Według niektórych ocen (np. Wojciech Stanek) była reakcją opozycji na konstytucyjny zamach stanu i reformy sejmu rewolucyjnego warszawskiego[2]. Sygnatariusze aktu konfederacji targowickiej mieli oskarżać twórców Konstytucji 3 maja: nigdy jeszcze sztuka zwodzenia w tym u nas nie była widoczna stopniu, w którym się okazała w ostatnich czasach. [...] tego szlachetny naród polski doświadczył, sztuką i zwodzeniem wolność mu wydarto. Częściowo tylko, gdzie się udać mogło podkopywano gmach Rzeczypospolitej, gotowano rzeczy, aby go raptem wywrócić[3].

Buniek - настоящий русский тролль !

A co na ten temat pisały" Правда " и " Известия" ???

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-25 22:10

Panie Widz. Dlaczego wieszano biskupów? Dlaczego prymas popełnił samobójstwo? Dlaczego papież poparł targowicę? Dlaczego potępił powstanie Kościuszkowskie? Dlaczego nakazał prymasowi i biskupom potępiać Polaków, którzy głosili hasła niepodległościowe? No i dlaczego Honor i Ojczyzna?

Widz @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-07-25 22:24

Buniek , ja powtarzam, nie mam czasu na " dyskursy " z tobą.

Coś wcześniej napisałem , dlaczego z kimś o konstrukcji umysłowej Buńka , nie będę dyskutował .

Nie jestem Syzyfem i szkoda mi czasu, zwłaszcza, że ten temat wałkowaliśmy swego czasu u Pana PK.

Kalendarium :

- 14 maja 1792 zawiązała w niewielkim miasteczku Targowicy na kresach konfederację, w celu jej obalenia. W rzeczywistości spisek został zawiązany 27 kwietnia 1792 w Petersburgu pod patronatem cesarzowej Katarzyny II

- 8 maja 1792 na Rzeczpospolitą uderzyła 100-tysięczna armia rosyjska – rozpoczęła się wojna polsko-rosyjska.

- września 1792 w Brześciu nad Bugiem rozpoczęły się obrady generalności obu konfederacji - koronnej i litewskiej. 11 września dokonało się uroczyste połączenie obu konfederacji pod nazwą Najjaśniejszej Konfederacji Obojga Narodów. Akt ten pobłogosławi

Buniek , 27 kwietnia 1792 r. to jest wcześniej niż 6 września 1792 ?

Może skorzystać z pomocy kogoś po gimnazjum ?

I daj mi już spokój , bo mi się już nie chce .

Raport Burdenki jest OK, podobnie jak Protokoły MędrcówSyjonu.

Polacy wywołali II WŚ bo nie chcieli inwestorowii zagranicznemu wybudować autostrady a ponadto napadli na radiostację w Gliwicach.

Itd. itp.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2017-07-26 22:16

Ależ panie Widz, ja pisałem do do logika @ 78.88.139.* który wykazał się brakiem wiedzy na temat "Targowicy".

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: