Kilka słów o mnie

Od zawsze wokół mojej rodziny i mego życia przewija się Kotlina Jeleniogórska. Tu po wojnie po wyjeździe z Tarnobrzega zamieszkała moja mama, tu poznała mego tatę (pochodził spod Stanisławowa) który miał za zadanie kontrolować jako biegły księgowy Jej pracę. Wprawdzie stąd wyjechali do Wrocławia aby mnie tam począć... Pierwsze w 1957 roku moje kolonie letnie były w Cieplicach przy ul. Leśnej. Pierwszy obóz sportowy w 1969 roku przed Igrzyskami Szkolnymi w Szczecinie był w SP nr 12 przy ulicy Grunwaldzkiej - był to obóz szermierczy, bo działałem wtedy w sekcji szermierczej AZS Politechnika Wrocław z fechtmistrzem Adamem Medyńskim.

Podziel się z innymi

| |

Rewitalizacja Jeleniej Góry!

2015-12-30 19:47
Miasto liczy na środki z tzw. Lokalnego Programu Rewitalizacyjnego... Ba, nawet zorganizowano dwa spotkania. Jedno w termach dla Ciepliczan, a drugie w JCK kiedyś zwanym Kwadratem. W jednym uczestniczyłem aby posłuchać co się w tym zawiera. Pokazano tereny które przewiduje się do rewitalizacji, ale zapomniano powiedzieć zebranym, że to może się zmienić, że można dawać swoje uwagi i sugestie. Dawano suche liczby i podawano jakie mają być procedury. To wszystko jest na stronie internetowej miasta, więc mogli w bardziej luźny sposób przedstawiać, ale nie zrobiono tego. Przeanalizowałem granice obszarów które włodarze miasta chcieliby poddać rewitalizacji. Są w tym ujęte tereny już zrewitalizowane jak Złotnicza, Drzymały, ale brakuje kilku miejsc w Cieplicach jak ulica Orla, Sowińskiego, Lubańska. Drobne korekty nie zmieniłyby proporcji terenu które podobno są wymagane. Ale żeby to zrobić, to trzeba znać rzeczywiście miasto.
Powołano zespół ds. tejże rewitalizacji który ma zajmować się tym zagadnieniem. Dla mnie zbyt mało jest członków zespołu znających się na mieście, to że pełnią jakieś funkcje to nie znaczy, że mogą wnieść konstruktywne opinie. Pracowałem z wieloma z nich i mogę powiedzieć, że są sumiennymi urzędnikami i już! Jest w tym zespole pani będąca naczelnikiem wydziały architektury, która jak to z jej ust słyszałem najchętniej to by połowę, co najmniej, starych budynków w mieście wyburzyła. W dodatku ma podobno pracować w urzędzie tylko do marca. Wiek emerytalny! Kto to będzie kontynuował!?!
Ciekaw jestem jak to się dalej potoczy. Jak kolejne ekipy będą podchodziły do uaktywniania zagrożonych patologią społeczną dzielnic miasta. Przy poprzednim programie obejmującym Złotniczą, Drzymały, Wiejską, Weigla,... zapisano pewne działania związane z budynkami i uaktywnianiem mieszkańców. Program się skończył, część budynków zostało odremontowanych, ale szerszych działań na rzecz wydobycia z marazmu mieszkańców nie ma. Ba, nawet te zjawiska które występują mają okrajane środki finansowe.
Życzę pomyślnego przeprowadzenia tego programu, życzę przywrócenia do świetności kolejnych miejsc w naszym mieście. Oby to nie były tylko puste życzenia!
Kazimierz Piotrowski
PS: o tym co się dzieje w całym kraju, jak to się ma do naszych lokalnych spraw nie będę pisał. Inni to robią a my jako odbiorcy przekazu powinniśmy myśleć, analizować i wyciągać wnioski. Może się przydadzą przy najbliższych wyborach. Zastanawiam się też kto, po Zawile, mógłby być prezydentem miasta - podobno nie chce dalej być wybierany. Chciałbym aby był to ktoś nie związany z żadną obecną partią, ale czy rzutki, mądry, znający zagadnienia miasta i mieszkańców się znajdzie. Czy będzie chciał się oddać pod osąd naszym "subtelnym" hejterom! Kogo byście widzieli?

Komentarze

Vlastimil @ 188.33.236.*

wysłany: 2015-12-30 21:10

Panie Kazimierzu - przepraszam, że trochę ni z gruszki, ni z pietruszki ale zawsze chciałem Pana zapytać o jedno miejsce w Jeleniej. Czy mógłby Pan podać jakieś informacje na temat tej żelbetonowej konstrukcji pomiędzy Nowowiejską, Wzgórzem Grota a Sudecką? Czy to miał być basen, czy może coś innego, czy można to jeszcze wykorzystać czy tylko wyburzyć? Czy miasto jest właścicielem tego straszydła? Z góry dziękuję i ślę Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

kazimierzp @ 83.30.141.*

wysłany: 2015-12-30 21:45

Ta konstrukcja powstała w latach osiemdziesiątych (a może wcześniej!?!) i miała być zadaszeniem krytego basenu dla kompleksu sportowego Wyższej Szkoły Ekonomicznej która miała się tam przy Nowowiejskiej rozbudowywać. Potem wstrzymano wszelkie inwestycje (Polska przestała rosnąć w siłę) i tak to stanęło. To nadaje się tylko do rozbiórki i chyba jest własnością miasta - wcześniej OSiR-u.

sos dla jg @ 159.205.80.*

wysłany: 2015-12-31 00:20

no wlasnie problemem tego miasta jest brak kandydatow do sprawowania wladzy na poziomie inaczej prezydentem nie bylby zawila, dla mnie zawsze bylo jasne, ze wygrywal bo po prostu nie mial kontrrywala, do tego obrebalski dwa razy wyskoczyl z amatorska kampania niestety. chetnych do kandydowania na pewno nie zabraknie ale czy ktory kolwiek z nich bedzie wart naszego glosu to juz inna kwestia...

Paweł Kucharski @ 37.128.72.*

wysłany: 2015-12-31 10:45

Panie Kazimierzu,
do siego 2016!

soclib @ 5.172.239.*

wysłany: 2015-12-31 11:29

"nie chce być wybierany"..PO co czekać ,skrócić męczarnie ,jak zmiany to zmiany ..Zapewne znajdzie się dobry kandydat nie obciążony układami warszawki .
Może jaki ateista ?

W kazdym kątku po dzieciątku.
Aby Wam się darzyło ,mnożyło.
I ciepłej wody w kranie i zimnej na rozpalone głowy.

Duch Gór @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-31 15:57

Panie i Panowie ...Szczęśliwego Nowego Roku...2016...

Duch Gór @ 92.40.248.*

wysłany: 2015-12-31 23:32

Panie Pawle Kucharski jak Pan bardzo Cygani :) zaczną wyświetlać Pana Powiązania inni FIfi:) pan nie musi publikować wpisów:) Panie PK

Duch Gór @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-01-09 20:25

Moi sąsiedzi mówili ,że jest Pan SPOKO:)

Duch Gór @ 92.40.249.*

wysłany: 2016-01-09 20:35

Niech mi Pan wierzy , ale ja się polityka nie zajmowałem nie interesowałem dopóki , ludzie z polityki mi do Domu nie wchodzili i na podwórko :) wiem co mówili wiem co sugerowali i wiem gdzie bywali , wiem gdzie pracują :) ( czemu dziś publicznie nie powiedzą co mi mówili co sugerowali ? Gdzie wysyłali? ) :)

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: